KURUMSAL

Reklam Slayt

Dokuboy Group


Tarihçemiz:
Dokuboy Grup'un temelleri tekstil sektöründe 1945'li yıllara dayanmaktadır.Dokuboy Grup sanayicilik tecrübesinden yararlanarak Kahramanmaraş'ta Türkiye'nin en büyük sektörlerinden biri olan tekstil sektörüne yatırım yapmaya karar vermiş,1990 yılında Fatih Tekstil San. ve Tic.A.Ş. unvanıyla,Örgü kumaş faaliyetine başlamıştır.Bir dönem iplik sektöründe de faaliyet göstermiş 1990-2000 li yıllar arasında makine sayısını ve üretim kapasitesini sürekli arttırarak 2000 yılında da Kumaş boya yatırımına başlamıştır. Daha sonraki yıllarda ise Dok Tarım Hayvancılık San. Tic. Ltd.Şti ve R&D Dokpet Petrol Ürünleri Tekel Madencilik Otomotiv Taşımacılık Gıda Tic. Ve San. Ltd.Şti. şirketleriyle tekstil sektörünün yanında hayvancılık ve PETROL, LPG istasyonu sektörlerinde de yer almıştır.

Dokuboy Group
1990'dan bu yana faaliyet göstermekte olan Dokuboy, bu süreç içerisinde pek çok ilke imza attı.Bu yıldan sonra kurduğu Dokuboy Boya ve Dok İplik isimli şirketlerle iplik ve kumaş ticareti yaparak ticaret hayatında çok başarılı bir performans çizmiştir. Tekstil alanının yanında R&D DOKPET petrol ürünleri San. Tic. Ltd.Şti. ve Dok Tarım Hayvancılık San. Tic. Ltd.Şti isimli firmalar ile PETROL, LPG istasyonu sahasında ve hayvancılık sektöründe de faaliyet göstermeye başlayan Dokuboy artık Dokuboy Group olarak anılmaya başlamıştır.

 

Tecrübe:
1990 yılından bu yana gelen bir tecrübeyle halen yüksek kalitede pamuklu kumaş üretimimiz sürmektedir. Sahip olduğumuz makine parkuruyla her türlü mevsime uygun pamuklu ve polyesterli örme kumaş üretimini gerçekleştirebilmekteyiz.

Teknoloji:
Çağın gerektirdiği teknolojik yenilikleri yakından takip etmek ve en ciddi ekonomik kriz dönemlerinde dahi bu konudaki yatırım bütçemizi kısmamak kaydıyla teknolojik alt yapımızı günden güne geliştirmekteyiz.