SEKTÖRLER

Reklam Slayt

Dokuboy Tekstil

DOKUBOY DOKUMACILAR TEKSTİL MADENCİLİSAN. VE TİC.A.Ş.

Boyahane
Gerek ipliklerimizde gerekse de apre işlemlerimizde kullanılmakta olan tüm boya ve kimyasallar EKOTEKS-100 normlarına uygun olup insan sağlığı için zararlı maddeler içermemektedir.
DOKUBOY A.Ş. nin kullanmakta olduğu %100 pamuk reaktif boyalar kanserojen özellikte olan "AZO" boyar maddeler ve bileşenlerini ihtiva etmemektedir.


Kullandığımız bütün boyalarda, Alman Sağlık Bakanlığı'nın Zorunlu Tüketim Maddeleri ile ilgili çıkarmış olduğu kararnamede belirttiği, parçalanma yoluyla kansorojen olduğu belirlenmiş 20 adet aminin 300ppm limitini aşacak şekilde açığa çıkmamaktadır. (ISO 9002)

Yüksek kalite standartlarıyla faaliyet gösteren boyahanemiz yüksek miktarda üretim yapmaktadır. 25kg'dan - 200kg'a kadar ram, sanfor, ve şardon makineleri ile son teknoloji ve çevreye duyarlı boyama sistemleri ile her türlü pamuk, polyester viskon ve karışımlı kumaşlar en yüksek kalite standartlarında boyanmaktadır.

Boya Laboratuvarımızda iki koldan çalışma yürütülmektedir. Müşteriden gelen renk talepleri, istenen kumaşlara boyanarak en kısa sürede müşteriye ulaştırılmaktadır. Boyanacak renk denemelerinin boyasının tartımı, dozajlanması, boyanması ve yıkanması tam otomatik makinalarda yapılmaktadır.
Üretimde çıkan renklerin laboratuvar çalışmaları ile uyumluluğu sürekli olarak kontrol edilmektedir.

İPLİK 
2000 yılından bu yana open end iplik alanında viskon başta olmak üzere, % 100 pamuk viskon, open end gibi farklı hammaddelerden 16/1 Ne'den 60/1 Ne'ye kadar kalınlıklarda iplik üretimi yapılmaktadır. 
Dokuboy İplik uzman kadrosu ve en son teknoloji makine parkı ile kaliteden ödün vermeden müşterilerinin isteklerini tam ve zamanında karşılamayı ilke edinmiştir. Üretimin kalitesine yönelik tüm fiziksel ve kimyasal testleri bünyesindeki gelişmiş laboratuarında gerçekleştirerek ürün kalitesini ve buna bağlı olarak müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmaktadır. 
Üretilen ipliklerin çoğu  Dokuboy örgü işletmesinde üretilen Dokuboy kumaşları için kullanılmaktadır.

ÖRGÜ
Dokuboy İplik  Örme Departmanı, temel girdi ipliğin, tam donanımlı fiziksel laboratuvarda kontrol edilerek, müşteri istekleri doğrultusunda ham kumaşa dönüştürüldüğü bölümdür. Makinelerin mevcut desenlendirme imkanlarının yanı sıra, farklı iplik cinsleri, numaraları ve renkleri kullanılarak üretilen yeni kaliteler müşteri beğenisine sunulmaktadır. Bu doğrultuda, mesleki yetkinliği ve deneyimi yüksek üretim ve Ar-Ge ekibi, uzun yıllardır çalışmalarına devam etmektedir.
Yeni model örgü makinelerinden oluşan örgü tesisimiz bugün yüksek kapasitesiyle single jersey, ribana ve interlock kumaş tipleri üretilir. Üretimin tamamı kalite kontrolden geçtikten sonra ilave işlemleri yapılmak üzere boya ve baskı tesislerine sevk edilmesinin yanında hazır giyim üreticilerine sunulur. 

Dokuboy A.Ş olarak ürün yelpalzemiz; 

 • Süprem
 • Interlock
 • Ribana
 • Kaşkorse
 • Pike
 • Üç İplik - Atkı
 • Viskon Kumaşlar
 • Pamuk ve Polyester Kumaşlar
 • Melanj
 • Çift İplik Futter Kumaşlar
 • Her çeşit Elastan Kumaşlar